Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - φωτογραφίες απο βιβλία ευχών


manoula24

Recommended Posts

Κορίτσια δε σας κρύβω ότι με αγχώνει ιδιαίτερα το θέμα βιβλιο ευχων και φαντάζομαι δεν είμαι και η μόνη.Προτείνω λοιπόν να κάνουμε μια έκθεση με τα βιβλία ευχων που φτιάχτηκαν ή αγοράστηκαν από τις αγαπημένες μανούλες για τα μικρά αγγελούδια ωστε να έχουμε πολλές ιδέες συγκεντρωμένες και να μη χάνουμε πολύτιμο χρόνο ψάχνοντας. Το ίδιο βέβαια θα μπορούσαμε να κάνουμε τοσο με τα προσκλητήρια και τις μπομπονιέρες όσο και με διακόσμηση.Θα ειναι μια πολύ σημαντική βοήθεια νομίζω....Αντε ποια μανούλα θα κάνει την αρχή? :?::D

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 745
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε βρε κορίτσια...Αυτη η εκθεση δεν έχει κανένα έργο τέχνης!

 

να σου βαλω εγω το δικο μου το οποιο πρεπει να σας πω οτι την ιδεα

την πήρα απο την Ελσουριο!!!

 

 

Picture0065.jpg

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

εγώ ετοιμάζω το δικό μου

βέβαια το πήρα έτοιμο (οικολογικό, μου το έστειλε η κουμπάρα μου από την Κέρκυρα) και απλά συμπληρώνω το ντεκόρ με κορδελίτσες, φωτογραφίες του μπέμπη και χαρτάκια χρωματιστά για να γράφουν οι καλεσμένοι

υπομονή 1 με 2 ημέρες

ΒΑΣΙΛΙΚΗ + ΘΟΔΩΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dina μου το βιβλιο ευχων μπορείς να το βάλεις είτε στην εκκλησία ειτε στο μαγαζι που θα κάνεις δεξιωση.Συνηθως στη δεξιωση μπαίνει στην είσοδο πάνω σε ενα τραπέζι το οποιο μπορείς να στολίσεις οπως επιθυμείς(ζαχαρωτα,καραμελίτσες ...)Τωρα οσο αφορά το εξωτερικό και το εσωτερικό μέρος γουστα είναι αυτά.Εγω θα το δουλέψω και μέσα με κορδελάκια φωτογραφίες.αυτοκόλλητα κτλ.Αν δε σε κάλυψα με την απάντηση ρώτα οτι θες.

να κανω μια χαζη ερωτηση? που το βαζουμε το βιβλιο ευχων και πως πρεπει να ειναι μεσα?γραφουν οι καλεμενοι ευχες στην εκκλησια?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση λοιπον που δεν θα ακολουθησει γευμα, θα το βάλεις στην εκκλησία.Σε ενα εμφανες σημείο ομως ωστε να το δουν.πχ καπου στην εισοδο

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηγα να παρω υλικα για το βιβλιο ευχων.Ηθελα ενα βιβλιαρακι με λευκες σελιδες μεσα και σκληρο εξώφυλλο για να τα διακοσμήσω...και δειτε τι βρηκα?Και μονο 5Ε. Ειναι τοσο ομορφο που δεν ξέρω τι παρεμβαση να κάνω στο εξωφυλλο...σκεφτομαι να κολλήσω από τη μεση και κατω καμια φωτογραφια της πεταλουδίτσας μου και να την διακοσμήσω.Καμια ιδέα?

DSC05274.jpg

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανουλα , είναι τέλειο!!!

...θα μπορούσες να βγάλεις την μπέμπα σου φωτό φορώντας της ροζ φτερά νεράιδας που έχει στο jumbo, (εγώ θα την έβγαζα καθιστή φορώντας της μόνο φρουφρουδένιο βρακακι και τα φτερά) και να την διακοσμήσεις με αστεράκια γύρω γύρω

 

ή θα μπορούσες να κάνεις μια παρέμβαση στο κάτω αριστερό κοριτσάκι εξαφανίζοντας τα χέρια και τα πόδια με αστεράκια και βάζοντας φωτο της μπέμπας εκεί που είναι το κεφάλι (γι αυτό σου είπα να είναι καθισμένη οκλαδόν κατά κάποιο τρόπο) με τέτοιο τρόπο σαν να είναι τα φτερά δικά της...

 

έχω δει αστεράκια γυαλιστερά , διαφόρων μεγεθών στο MAX

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο ομορφο που εγω θα το αφηνα οπως ειναι.

Θα μπορουσες να βαλεις φωτο της μικρης στο πρωτο εσωτερικο

φυλλο και να το διακοσμησεις σαν να ηταν το εξωφυλλο.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το δικό μου είναι μάλλον λίγο απλό

το πήρα έτοιμο απλά έβαλα τις κορδέλες το όνομα του παιδιού και τα χαρτάκια μέσα στις σελίδες για να γράψουν οι καλεσμένοι τις ευχές τους

πώς σας φαίνεται

098.jpg

100.jpg

ΒΑΣΙΛΙΚΗ + ΘΟΔΩΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφο και οικολογικό.Τετοιο ειχα εγω στο γαμο μου λιγο διαφορετικό απο εξω.Τους εβαλα να γραψουν στο ριζοχαρτο και κει που εχεις τα χαρτάκια εβαλα τις καρτούλες.

Αφου σου φαινεται απλο εμπλουτισε το.Βαλε φωτο του μικρουλη σου εξω η γραψε "βιβλιο ευχων" ή "καντε μια ευχη" και μεσα δουλεψε το με αυτοκολλητα,κορδελάκια κτλ.Ακομα και απο χαρτι περιτυλίγματος μπορείς να πάρεις μοτιβα και να τα κολλήσεις.

το δικό μου είναι μάλλον λίγο απλό

το πήρα έτοιμο απλά έβαλα τις κορδέλες το όνομα του παιδιού και τα χαρτάκια μέσα στις σελίδες για να γράψουν οι καλεσμένοι τις ευχές τους

πώς σας φαίνεται

098.jpg

100.jpg

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

tsaxpinoula, μπορείς να κόψεις με κυματιστο ψαλίδι τις πλευρές από τα χαρτάκια, να ανακατέψεις λλίγο τα χρώματα γιατί φαίνεται λίγο "τακτοποιημένο", να κολλήσεις σε κάποιες σελίδες πάνω στα χαρτάκια φωτο του παιδιού ώστε να σχηματίζεται μια χρωματιστή κορνίζα γύρω γύρω, να ζωγραφίσεις με διάφορα χρώματα ή glitter περιγράμματα στα χαρτάκια ή ακόμη και να τα κόψεις σε διάφορα σχήματα και απλά να τα κολλήσεις στο φύλλο....

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα, μού' ρθαν λίγο μαζεμένα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια, ειναι πολυ ωραια όλα. Καλα ελσουριο και της αδερφης σου ειναι πολύ ωραιο και μου αρεσε που δεν αντεγραψες απο το προτωτυπο!!!

 

Ελεγα να βαλω και γω το δικό μου αλλα ειναι τοσο μα τοσο ερασιτεχνικό που θα ριξω την ποιοτητα της εκθεσης!

Να σας ζησουν τα μωρακια σας που εχουν τετοιες μανουλες!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη περιμενουμε...Οτι και να ειναι,ειναι τελειο γιατι φτιαχτηκε απο σενα για το μικρο σου...Αυτο εχει σημασια!

Μπραβο βρε κοριτσια, ειναι πολυ ωραια όλα. Καλα ελσουριο και της αδερφης σου ειναι πολύ ωραιο και μου αρεσε που δεν αντεγραψες απο το προτωτυπο!!!

 

Ελεγα να βαλω και γω το δικό μου αλλα ειναι τοσο μα τοσο ερασιτεχνικό που θα ριξω την ποιοτητα της εκθεσης!

Να σας ζησουν τα μωρακια σας που εχουν τετοιες μανουλες!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια, ειναι πολυ ωραια όλα. Καλα ελσουριο και της αδερφης σου ειναι πολύ ωραιο και μου αρεσε που δεν αντεγραψες απο το προτωτυπο!!!

 

sorry, αλλά δεν κατάλαβα τί εννοείς εδώ... :oops:

 

Και γρήγορα να βάλεις και το δικό σου να το δουμε... :P όλοι ερασιτέχνες είμαστε και τελικά είναι πραγματάκια που φτιάχνουμε με αγάπη και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης :wink:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Αφροδίτη θέλει να πει -Αφροδιτάκι διόρθωσέ με αν κάνω λάθος-ότι το δικό σου(το πρωτότυπο δηλαδή)και της αδερφής σου δεν μοιάζουν...δεν έκανες copy paste δηλαδή,αλλά δούλεψες ξεχωριστά το καθένα...

Και τα δύο είναι τέλεια..Μπράβο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Αφροδίτη θέλει να πει -Αφροδιτάκι διόρθωσέ με αν κάνω λάθος-ότι το δικό σου(το πρωτότυπο δηλαδή)και της αδερφής σου δεν μοιάζουν...δεν έκανες copy paste δηλαδή,αλλά δούλεψες ξεχωριστά το καθένα...

Και τα δύο είναι τέλεια..Μπράβο!!!!

Με καλυψε η Λητω! Σε ευχαριστω πολύ κοριτσάκι, θα σε παρω για εκπροσωπο τυπου, όταν γινω πρωθυπουργος :lol::lol::lol:

Βλέπεις πολλοι καλιτεχνες μετα απο ενα επιτυχημενο εργο, αρχιζουν τις αντιγραφες, ενω εσυ ελσουριο -ως γνησιο ταλεντο- εκανες διαφορετικη δουλεια. Μπραβο και παλι!

Λοιπον αφου επιμενετε δειτε, απο κοντα ειναι χειροτερο, μιας και φαινονται οι κολλες και τα ασχημα κοψιματα. Αλλα ειχε επιτυχια, ειδικα μου αρεσε που τα παιδακια ζωγραφιζαν (ειχα μαρκαδορους).

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...